Kredyt a konto osobiste

personal accountNiekiedy stajemy przed trudną decyzją jaką jest konieczność zaciągnięcia kredytu – czyli pewnej formy pożyczki, która zawierana jest na konkretnych warunkach. Kredyt może zaciągnąć tylko osoba, która według informacji zgromadzonych w czasie weryfikacji danych w stosownym wniosku, posiada tak zwaną zdolność kredytową czyli gwarancję, iż będzie mogła owy kredyt spłacić. To ważna informacja zarówno dla banku jak i dla nas samych, gdyż będziemy dzięki temu bardziej świadomi konsekwencji jakie na nas czekają, w razie niespłacenia naszego kredytu. Ta notka przedstawi Wam co to jest kredyt oraz w jaki sposób możecie go zaciągnąć i jak obciąża to Wasze konto osobiste.

W tej chwili wiele banków poszło tak daleko ze swoimi usługami, iż uzyskanie przez nas kredytu to naprawdę parę chwil. Wystarczy, że wypełnimy odpowiedni formularz na stronie banku i po kilkunastu minutach znamy już decyzję czy kredyt zostanie nam przyznany czy też nie. To doskonałe rozwiązanie szczególnie dla osób, które rozpaczliwie potrzebują danej sumy, o którą się ubiegają.

Elektroniczne złożenie wniosku o kredyt o tyle jest łatwe, iż banki często nie potrzebują tutaj zaświadczeń o naszych zarobkach czy innych podobnych dokumentów. To także znacznie skraca czas na oczekiwanie na decyzję o przyznaniu nam pożyczki.

Konto osobiste służy wówczas nie tylko do tego by szybko i sprawnie przelać na nie środki o jakie się ubiegaliśmy. Jest ono również gwarancją banku na to, że spłacimy kredyt. W momencie gdy zaciągniemy kredyt rozwiązanie umowy czy też unieważnienie przez nas konta jest niemożliwe. Jest to w pewien sposób zabezpieczanie banku przed nieuczciwymi kredytobiorcami. Po drugie konto takie umożliwia nam poprzez odpowiednie polecenie czy dyspozycję, szybkie ściąganie i regulowanie naszych rat kredytu.

Zawierając umowę z bankiem dotyczącą kredytu należy pamiętać by przestrzegać terminu jego spłaty, gdyż niedotrzymanie grozi bardzo poważnymi konsekwencjami nie tylko prawnymi ale także finansowymi.

Kredyt z kontem osobistym w PKO

Konto osobiste PKO jest jednym z najpopularniejszych kont osobistych. Przyjrzyjmy się ofercie SUPERKONTO bliżej.

Konto osobiste PKO SUPERKONTO to bez wątpienia propozycja warta uwagi. Jest dobrą alternatywą dla tych, którzy nie mają dostępu do internetu lub mają ten dostęp utrudniony. Setki placówek rozsianych po całym kraju gwarantuje wysoka dostępność do konta jak na zwykłe konto osobiste. Oczywiście jeśli mamy taka możliwość, możemy korzystać z konta za pomocą internetu czy sms-ów, jednak warto mieć świadomość, że nie jesteśmy ograniczeni tylko do kanałów elektronicznych. Mając konto osobiste PKO mamy możliwość skorzystania z salda debetowego, czy z kredytu odnawialnego na rachunku. Poza tym dzięki karcie debetowej do rachunku, mamy możliwość płatności nią w tysiącach punktów usługowych i handlowych, co oszczędza nasz czas i pieniądze. Dostępna jest także specjalna oferta ubezpieczeniowa dla posiadaczy rachunku SUPERKONTO.

Konto osobiste PKO jest skierowane do osób powyżej 18-go roku życia. Zakładając je mamy możliwość otwierania lokat terminowych, przeprowadzania rozliczeń pieniężnych (z wyjątkiem rozliczeń związanych z działalnością gospodarczą), uzyskanie kredytu odnawialnego, otrzymania kart kredytowych. Jak widać oferta jest dość szeroka, a jej dalsze szczegóły można znaleźć na www.pkobp.pl. W serwisie dostępne jest tez porównanie kont osobistych i ranking.

Podsumowując, na pewno można polecić SUPERKONTO-konto osobiste PKO każdemu, kto chce oprócz dostępności elektronicznej mieć w pobliżu oddział banku. Niektórzy wolą kontakt osobisty i załatwianie spraw w siedzibie swojego banku. Wydaje się, że oferta PKO jest w tym przypadku najlepsza i warta rozważenia.