Zbawienne pożyczki

podatekW ostatnim czasie zastanawiałem się nad zakupem drobnego sprzętu rtv, a że nie miałem wolnej gotówki do wydania postanowiłem kupić ten sprzęt w systemie ratalnym. Po wybraniu sprzętu mogłem sobie ustalić wysokość rat i długość kredytowania, a że udało mi się znaleźć kredyt bez odsetek, postanowiłem skorzystać z niskich rat i postanowiłem zawrzeć umowę na trzy lata. Niestety po wypełnieniu wszystkich formalności oraz po rozmowie z doradcą banku, okazało się, że zostałem sprawdzony w Biurze Informacji Kredytowej, a to oznacza, że wcześniej musiałem zalegać z jakimś innym kredytem. Chciałem to sprawdzić, ale potrwałoby to zbyt długo, a sprzedawca nie chciał czekać w nieskończoność z rezerwacją mojego towaru.
Wtedy przypomniałem sobie, że są jeszcze pożyczki bez BIK. Nie musiałem zbyt długo szukać i już po dwóch dniach miałem towar w domu. Decyzja zapadła bardzo szybko, bez dodatkowych zaświadczeń i na bardzo korzystnych warunkach. Od tej pory już wszystkim będę polecał pożyczki pozabankowe. Teraz zacząłem już nawet myśleć nad tym, jakiego jeszcze sprzętu potrzebuję i nie wykluczone, że w najbliższym czasie zdecyduje się na kolejny kredyt. Być może ułatwię sobie życie i kupię zmywarkę, dzięki temu będę miał więcej czasu dla siebie i nie będę miał sterty naczyń wystających ze zlewu. Wszystko będzie schowane i nikomu z moich współlokatorów nie będzie to przeszkadzało.
Jak już spłacę sprzęt rtv i zmywarkę, to być może pomyślę o kolejnym kredycie, na samochód, albo na wakacje w kraju, w którym jeszcze nigdy nie byłem i na który normalnie nie będzie mnie stać, a na wakacje przyda się oczywiście jakiś dobrej klasy aparat fotograficzny, żebym mógł uwiecznić na zdjęciach cały wyjazd.